Lokalizacja

Kawiarnia FaBuła znajduje się w Gdyńskim Centrum Filmowym, które działa od 2015 roku. Powstanie tego miejsca było efektem konsekwentnej realizacji strategii rozwoju i promocji miasta GDYNI poprzez związanie go z kulturą filmową. Miasto Gdynia jest gospodarzem największego festiwalu narodowej kinematografii w Polsce: Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych o ponad 45-letniej tradycji. Angażuje się również w edukację filmową. Od 2010 roku działa Gdyńska Szkoła Filmowa, a filmy jej studentów i absolwentów zdobywają dziesiątki nagród na międzynarodowych festiwalach.

Stworzenie Gdyńskiego Centrum Filmowego, będącego między innymi siedzibą Festiwalu i Szkoły, pozwoliło wykorzystać wspólny potencjał obu instytucji i związanego z nimi środowiska, a w efekcie znacznie poszerzyć działalność kulturalną na rzecz mieszkańców miasta i regionu oraz turystów. W centrum Gdyni, w nowoczesnym budynku, w atrakcyjnej lokalizacji kilkaset metrów od śródmiejskiej plaży, powstało trzysalowe kino studyjne, połączone z galerią sztuki, księgarnią, restauracją i kawiarnią. Kino studyjne jest głównym punktem działalności centrum.

Widzowie Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego chwalą jego interesującą ofertę programową, przyjazną atmosferę i alternatywną dla masowej rozrywki kulturę obcowania ze sztuką filmową. Najkrócej można ją ująć hasłem: „kino bez reklam i popcornu”, za to z wyśmienitą kawą i pysznym ciastem przed seansem.

Copyright © 2024 FaBuła | Bold Photography by Catch Themes
Scroll Up